Blog KŠ: Turnaj o Strakonického dudáka – IV. ročník

9.9.2012

V sobotu 2. září proběhl v malé obci Radošovice nedaleko Strakonic, již IV. ročník turnaje v ragby pro všechny nově vzniklé ragbyové týmy ze světa i Evropy.

sun_2993.jpg

Turnaj vždy vyhrají Říčany O33, které předvádějí v průběhu celého dne opravdu ty nejragbyovější výkony a v jejich barvách je možno vedle sebe vidět bývalé reprezentanty a hráčské legendy tohoto klubu, který si podmanil celý východní region nedaleko Prahy.

Podpora nových ragbistů

Ovšem cíl samotného turnaje není pouze sportovní klání mezi týmy, ale také možnost poznat ragby i po společenské stránce. A proto tam rádi s Karlem Berounským jezdíme, máme zde možnost si nejen zahrát náš oblíbený sport, ale také předávat přímo na hřišti vše co nás ragby naučilo.

sun_2988.jpg

V průběhu dne tedy nejen hrajeme, ale i rozhodujeme utkání, komentujeme a debatujeme se všemi účastníky, kterým ragby nyní imponuje a snaží se ho pochopit a také hrát, někdy i naopak.

Jak to tedy skončilo

Pro jistotu a pro ty kdož rádi znají všechna fakta, upřesňuji, že letos se zúčastnilo celkem + 3 družstva.

Hrálo se ve dvou tříčlenných skupinách a hrací čas byl 2 x 15 minut. Počet hráčů na hřišti – 15, občas méně.

sun_3043[2].jpg

Ve skupině A, se postupně utkali Říčany O33 s Českými Budějovicemi a Rakovníkem. Skupinu B tvořil domácí tým Písku a Strakonic, Karlovy Vary posílené ,,playery z Gottwaldova“ (pro později narozené, jedná se o Zlín) a seskupení kadetů Tatry Smíchov, které doplnila veteránská legenda našeho sportu – Čenda Jersák – reprezentant z 80 let minulého století a další starší hráči. Tento spolek se postupně prezentoval všem soupeřům jako výběr Nového Zélandu, Jižní Afrika a Francie v jejich dresech postupně nastupoval.

sun_3066.jpg

Týmem bez porážky prošel tým Říčan O33, který ve finále porazil po hezkém ragbyovém výkonu obou stran Karlovy Vary.

Ragby v praxi

Tyto sportovní klání a turnaje jsou pro české ragby velmi důležité, neboť noví adepti si mohou během krátké doby zahrát více utkání a také poměřit své výkony se staršími zkušenými hráči, ale hlavně se mohou sportovně porovnávat a tím i posléze sportovně i společensky a ragbyově růst.

sun_3042[1].jpg

Chtěl bych osobně a vřele poděkovat všem organizátorům ze společenství Písku a Strakonic za organizaci tohoto, letos mezinárodního turnaje. Všem účastníkům přeji, aby se jim ragby stále líbilo a pokračovali v jeho šíření a propagaci napříč Českou republikou.

 

Karel Ševčík

Ragby CZ > Komentáře > Blog KŠ: Turnaj o Strakonického dudáka – IV. ročník

právě se děje

soutěže

 načítám...