Blog KŠ: Prezentace a podpora sportu v Jižních Čechách

14.9.2012 Najdi svůj sport

dsc_0237.jpgTento týden se rozběhly první sportovně společenské dny nově vzniklého projektu pro děti, mládež a dospělé – Najdi svůj sport.

Projekt organizuje občanské sdružení Sport bez předsudků a hlavním patronem je olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

Projekt si klade za cíl představit dětem a veřejnosti několik sportovních odvětví, mezi něž se vklínilo i ragby, které si svou oblibu mezi dětmi nachází stále rychleji a ve velké míře.

Sport bude v blízké budoucnosti plnit velmi důležitou roli ve formování každé osobnosti a jeho obliba i nadále poroste, mladé generace se budou chtít nejen vzdělávat pasivní formou, ale také bude požadavek na aktivní zapojení, což právě sport nabízí v plné míře.

Vedle ragby se mají účastníci možnost seznámit se základy fotbalových, atletických a basketbalových dovedností.

dsc_0228.jpg dsc_0289.jpg

Projekt s příznačným názvem – Najdi svůj sport, se již představil v Českých Budějovicích a Strakonicích, dále pokračuje prezentací v pondělí 17. září v Písku a ve středu 26. září v Táboře. V Českých Budějovicích jsme ve sportovním areálu místního Sokola, za slunečného počasí přivítali na 380 dětí a 58 rodinných týmů. Na všech zúčastněných dětech byla vidět opravdová radost z pohybu, ale opravdovou explozi nadšení jsme měli možnost vidět při losování hlavní ceny pro rodinné týmy.

Přesně v 17:00 hodin jsme vylosovali vítěze víkendového pobytu v Chalupě Kateřiny Neumannové na Šumavě a vítězem se stala ještě soutěžící a tedy přítomný rodinný tým složený z maminky a syna, jejichž radost byla opravdu upřímná.

Ve čtvrtek 13. Září nás ve Strakonicích čekalo úplně odlišné počasí, zatažená obloha, mrholící déšť a pouhých 13 stupňů na teploměru. O to větší radost nám pak dělaly proudy dětí ze Strakonic, ale i okolí.

Do samotného dne se zapojila i Kateřina a Filip Dvořák - rychlostní kanoista, pátý z Londýna, kteří si s dětmi povídali o sportu a rozdávali podpisy o sto šest. Kolem poledne se na náš projekt přijel podívat i samotný pan hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který našemu projektu poskytl záštitu a podporu. Celkem si ve Strakonicích vyzkoušelo naši sportovní nabídku více jak 35 dětí a 62 rodinných týmů.

dsc_0265.jpg dsc_0285.jpg

V průběhu celého sportovního dne je pro zájemce přichystána prezentace olympijského oblečení našich reprezentantů od společnosti Pro Alpine a také máte možnost získat některou z cen od Hlavního partnera projektu – společnosti ČEZ – Jaderná elektrárna Temelín.

Pro účastníky z mateřských a základních škol jsou nachystány ceny v podobě sportovního vybavení.

Osobně jsem jako propagátor ragby na školách velice rád, že si Kateřina vybrala do prezentovaných sportů i ragby, které je po sportovní, ale zejména společenské stránce velmi vhodným sportem pro všechny generace. Samozřejmě bych rád vyslovil poděkování všem našim partnerům bez kterých bychom podobné projekty nemohli pořádat.

 

Karel Ševčík

Hlavní koordinátor projektu

Ragby CZ > Komentáře > Blog KŠ: Prezentace a podpora sportu v Jižních Čechách

právě se děje

soutěže

 načítám...