Blog EK: Severní polokoule dominovala na RWC U20 ve Francii

25.6.2013 blog Eduarda Krütznera

Blog EK: Severní polokoule dominovala na RWC U20 ve Francii

Evropská mužstva Anglie a Walesu překonala mini Bocks (Jižní Afrika) i baby Blacks (All Blacks) v semi-finálových zápasech. Anglie získala nejcennější trofej vítězstvím nad Walesem a obě mužstva se postaraly o velké překvapení a prokázaly, že evropské ragby je na vzestupu.

Favorizovaní baby Blacks, nakonec prohráli zápas o třetí místo s mini Bocks 41:34. Páté místo si vybojovala Francie, když ve strhujícím utkání, zdolala stále se lepšící Argentinu 37:34.

Mladí Australané získali 7.místo vítězstvím s Irskem 28:17, Samoa si poradila se Skotskem 35:24 a Fiji si zajistila účast i v příštím ročníku, když porazila USA 46:12.

Zápasy měly velmi dobrou úroveň, hrálo se útočné moderní ragby, padalo hodně bodů a řada hráčů prokázala, předvedenými výkony, své ambice obléknout v brzké době, reprezentační dresy svých zemí.

V současné době je třeba si povšimnout výborné práce s mládeží, zejména ve Walesu. Mladé mužstvo Walesu, získalo svojí nezměrnou bojovností Pohár 6 zemí a jejich následovníci, jsou velkým příslibem do budoucnosti. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Welšan Sam Davis.

 

Eduard Medák Krützner

Ragby CZ > Komentáře > Blog EK: Severní polokoule dominovala na RWC U20 ve Francii

právě se děje

soutěže

 načítám...