Blog EK: Ohlédnutí za Světovým pohárem 2011

2.4.2012

Světový pohár na Novém Zélandu v roce 2011 byl významnou etapou rozmachu ragby na celém světě. Řada předních federací na základě analýz a získaných zkušeností, přikročila k budování nových reprezentačních mužstev, s cílem úspěšně reprezentovat svoji zemi na příštím RWC v Anglii v roce 2015.

Zajimavé je kolik federací přikročilo ke změnám na trenérských postech. All Blacks - vítěz RWC má nového trenéra Steve Hansena, (Graham Henry, úspěšný trenér ukončil svoji trenérskou činnost, ale stal se poradcem stávajícího trenéra Santiaga Phelana Argentinské ragbyové unie).

Anglie má ambiciozího profesora tělesné výchovy Stuarta Lancastera, Jižní Afrika Heynekara Meyera, Francii trénuje úspěšný reprezentant i trenér Philippe Saint André, Itálii převzal úspěšný trenér Perpignanu francouz Jacques Brunel, Japonsko trénuje uznávaný odborník z Anglie Eddie Jones.

Všichni mají před sebou nelhký úkol, dobře připravit své svěřence pro stále náročnější soutěž, jakou je RWC.

Již nyní diskutují experti IRB o případných úpravách pravidel, kterými by se hra stala ještě atraktivnější, ale také náročnější, díky větší plynulosti, problémům se zborcenými mlýny a nepřehledné hře na zemi. Nechme se překvapit, návrhů je řada. Musí to vašk být brzo, příští RWC je za 3 roky.

Eduard Krützner

Ragby CZ > Komentáře > Blog EK: Ohlédnutí za Světovým pohárem 2011

právě se děje

soutěže

 načítám...