Blog EK: Nový Zéland vládne i sedmičkovému ragby

1.7.2013 blog Eduarda Krütznera

V Moskvě skončil RWC v ragby o VII hráčích i hráčkách. V soutěži mužů startovalo 24 týmů, které se kvalifikovaly na tento turnaj, v turnaji žen hrálo 16 nejlepších družstev.

V RWC žen zvítězily reprezentantky Nového Zélandu, které ve finálovém utkání porazily velké překvapení turnaje Kanadu 29:12. V zápase o 3.místo zvítězily hráčky USA, když si poradily s nejlepším evropským družstvem Španělska 10:5.

To, že ženy Španělska předčí ostatní evropské hvězdy, z Anglie, Irska a Francie, nikdo nečekal. Plate si domu odvezla Australie, vítězstvím nad Anglii 14:5 a Bowl získaly ženy ze sedmičkového ráje Fiji, když porazily Holanďanky 12:10.

Soutěž mužů přinesla také řadu překvapení. Zařazení VII na Olympijské hry, značně ovlivnilo oblíbenost této disciplíny. V sedmičkách se prosazují i takové země jako Keňa, která v XV značně zaostává za světovou špičkou.

Pro nás to znamená, že pokud nebudeme chtít hrát opět druhé housle, musíme zásadně změnit přístup k VII ragby a věnovat mu daleko větší pozornost, jak po stránce systému soutěží (turnaje po sezóně XV ragby nemají patřičnou úroveň ), tak formováním specialistů, výběrem talentů již od mládežnických kategorií.

Bowl získala pořadatelská země Rusko, když si přesvědčivě poradilo s Japonskem 29 : 5. Plate si domu odvezou Kanaďané, kteří zdolali silný tým Samoa 19 : 12. Třetí místo obsadili hráči z Fiji vítězstvím nad Keňou 29 : 5. All Blacks prokázali svoje kvality, když ve finálovém utkání pokořili Anglii 33 : 0. A budou zřejmě velkým favoritem pro Olympijské zlaté medaile.

Ragby CZ > Komentáře > Blog EK: Nový Zéland vládne i sedmičkovému ragby