Blog EK: Blíží se Mistrovství Evropy juniorů v Savojsku

14.3.2013 blog Eduarda Krütznera

Už jen 10 dní nás dělí od zahájení Mistrovství Evropy juniorů, které se kona ve Francii. Pořadatelem je Comité des Alpes. Turnaj proběhne ve dnech 22. - 30.března a bude se na něm podílet 18 měst a městeček v Savojsku.

Finálové utkání skupiny Elite bude odehráno na "stade des Alpes" v Grenoblu a bude jej přenášet v přímeém přenosu stanice Equipe 2 - TNT od 16,45 hodin. Na závěr turnaje bude uspořádána tradiční velká oslava mládežnického ragby společnou recepcí všech účastníků. Organizatoři získali 100 dobrovolníků, kteří se budou podílet na dobrém průběhu soutěže.

Turnaje se zúčastní 24 mužstev, které jsou rozděleny do 3 skupin po 8 týmech. Bude odehráno 36 zápasů ve kterých nastoupí 624 hráčů a řízením bude pověřeno 40 rozhodčích z celé Evropy.

  • Skupina Elite - Anglie, Irsko, Francie, Wales, Skotsko, Itálie, Gruzie a Portugalsko
     
  • Divize 1 - Belgie, Německo, Španělsko, Rumunsko, Rusko, Švédsko, Česko a Polsko.
     
  • Divize 2 - Litva, Holandsko, Ukrajina, Švýcarsko, Lucembursko, Srbsko, Lotyšsko a Chorvatsko

Tento turnaj bude další prověrkou výkonnosti našeho ragby. V prvním utkání nás čeká silný celek Německa. O zlepšené úrovni německého ragby, nás přesvědčili hráči Německé reprezentace mužů minulou sobotu v Mistrovství Evropy, když nám položili 4 pětky a v utkání nás předčili zejména v organizaci hry a převahy ve standardních situacích.

Bohužel tato porážka posunula naši unii v rankingu IRB až na 50 místo a před nás se dostaly takové země, jako Bermudy a Senegal (což se mně osobně moc nezdá, ale taková jsou pravidla IRB).

Držme proto palce našim juniorům, aby na ME uspěli, protože i jejich výsledky se budou započítávat také do rankingu. Junioři měli zajištěnou velmi dobrou přípravu a proto můžeme očekávat, že celoroční píle přinese ovoce v podobě kvalitních výsledků.

Medák

Ragby CZ > Komentáře > Blog EK: Blíží se Mistrovství Evropy juniorů v Savojsku

právě se děje

soutěže

 načítám...