Blog EK: k ME juniorů ve Španělsku

8.4.2012 blog Eduarda Krütznera

krabice, která vyvolala vlnu emocíkrabice, která vyvolala vlnu emocí
krabice, která vyvolala vlnu emocí

Úvodem bych rád poblahopřál všem našim reprezentantům, za jejich bojovné výkony, které nám nakonec zajistily účast ve skupině A Mistrovství Evropy juniorů i v příštím roce. Vím dobře za jak obtížných podmínek probíhala jejich příprava, proto si zaslouží plné absolutorium a přeji jim do jejich další sportovní činností mnoho úspěchů.

Původně jsem chtěl na tomto místě poděkovat i Realizačnímu týmu za jejich celoroční práci s mužstvem, ale když jsem si přečetl na jejich motivační nástěnce, kterou měli v hotelu v Madridu, slogan (kromě jiných) : „K zlepšení nedostatků hráčů, které na nich napáchali trenéři v mateřských klubech“, ztratil u mne morální kredit, vést juniorské reprezentační mužstvo naši unie.

Kde berou tu drzost zostouzet klubové trenéry, kteří svoji obětavou každodenní prací formují své hráče jak pro svůj klub, tak také pro reprezentaci.

Co je k tomu opravňuje? Výsledky to rozhodně nejsou. Dvě vysoké porážky na ME, dvě porážky v přípravě s Polskem, výhra o jednu pětku s Litvou a výhra s Maďarskem, které sestupuje ze skupiny B ME.

Pokud chceme v ragby dosahovat dobrých výsledků a ne jen bojovat o to, abychom nesestoupili, pak je nutné dodržovat hodnoty, které nám ragby dalo do vínku.

Přátelství, smysl pro fair-play a respekt ke všem, kteří pro ragby obětují svůj volný čas. Nevím, nevím, jak bude nadále fungovat vzájemná spolupráce mezi klubovými trenéry a tímto Realizačním týmem.

Jen oboustranná rozumná komunikace v přátelském duchu, může přinést dobré výsledky, to by si RT měl uvědomit a najít v sobě tolik sebereflexe a klubovým trenérům se omluvit.

Eduard Medák Krützner

Ragby CZ > Komentáře > Blog EK: k ME juniorů ve Španělsku