Blog EK: ERGOF 2013 - velký úspěch českého ragby

24.6.2013 blog Eduarda Krütznera

Chtěl bych na tomto místě vyjádřit neskonale velký dík, všem organizátorům grandiosního turnaje „OLD GOLDEN PRAGUE“.

vet_01.jpg

Měl jsem možnost mluvit s řadou účastníků jak z našich týmů, tak z ciziny a všichni odjížděli z Prahy, s těmi nejlepšími dojmy z výborné organizace turnaje, pravé ragbyové přátelské atmosféry a bohatého doprovodného programu. Moji kamarádi z Francie mně požádali, abych všem těm obětavcům a nadšencům, kteří turnaj připravovali a zajišťovali, vyjádřil velký obdiv a srdečné díky, za nezapomenutelné zážitky i nová přátelství o které je tento světový turnaj obohatil.

Rád tak činím a vědom si toho, že v našem milovaném sportu, je stále dost ragbistů, kteří svou nezištnou a obětavou prací, jsou schopni zajistit tak náročnou akci a tím výtečně propagovat naše ragby v zahraničí, dovoluji si připojit krátký článek z Midi Olympique – „Duch ragby“. (L´esprit rugby).

Duch ragby je krásný. Solidarita, bojovný duch a smysl pro fair-play jsou vytesány z mramoru, jak na trénincích, tak při tvrdých zápasech na hřištích, ale také za zpěvu při „třetím poločase“.

vet_02.jpg

Když neznáš vášnivé diskuze v šatnách, nepocítil jsi tvrdost nárazů v kontaktu se soupeřem, necítil pach potu, vůni kafru, rytmický klapot špuntů na kopačkách v uličce, radost z vítězství, pokoru z porážky, pak si jen těžko můžeš představit co je to upřímné přátelství, které se utužuje při setkání těch opravdových chlapů.

Plachým, stejně jako hlasitým křiklounům, nesmělým stejně jako velkohubým, vazounům stejně jako hubeňourkům, malým stejně jako obrům, otvírá ragby svou náruč každému. Hráči, trenéři, fandové, dobrovolníci, partneři, funkcionáři, rozhodčí, každý má svoji roli, ale musí vždy hájit, všechny kladné hodnoty „Ducha ragby“, pro které jsme si jej vybrali pro celý život.

vet_03.jpg

Máme za sebou opět jednu ragbyovou sezónu a velký úspěch „Old Golden Prague“,nám ukázal, že bychom měli opět vrátit našemu ragby radost ze hry, z vykonané práce i z dosažených úspěchů. Ragby má svoji filozofii a lidské hodnoty, které nás mají spojovat pro společné cíle, ale hlavně k navázání upřímného celoživotního přátelství.

 

 

V Letech dne 19.6.2013 Medák

foto: Robert Gajdzica

Ragby CZ > Komentáře > Blog EK: ERGOF 2013 - velký úspěch českého ragby

právě se děje

soutěže

 načítám...