Austrálie v čele Tri Nations

8.7.2007 Tri Nations – 4. kolo

úvodních deset minut utkání

Austrálie předvedla opět skvělý obrat utkání, na Telstra Stadium v Sydney, už prohrávala ve 4. kole Tri Nations s Jižní Afrikou 0:17 přesto dokázala vynikající hrou ve druhé půli otočit utkání ve svůj prospěch a vede dvě kola před koncem poháru před Novým Zélandem o čtyři body.

TK: Hougaard

Hosté ačkoli přijeli do Austrálie bez několika hráčů základní sestavy se pustili do Austrálie od úvodu a během osmi minut položili dvě pětky. Domácí působili trošku překvapeně, ale podařilo se jim dostat do hry několika slibnými akcemi útoku. Po jedné z akcí prošel obranou útočník Mark Gerrard a snížil pětkou náskok Jižní Afriky na rozdíl deseti bodů.

Po změně stran začali domácí hrát o poznání důrazněji a díky tomu měli míč více pod kontrolou. Ve 42. minutě vyrovnal po souvislém tlaku roje Austrálie vazač Stehen Hoiles druhou pětkou Austrálie na 17:17.

Utkání rozhodla situace z 55. minuty, kdy po útoku domácích pokopl Mark Gerrard míč za obránce tam ho doběhl Matt Giteau a položil rozhodující pětku utkání. Do konce utkání bylo k vidění množství tvrdých obraných zákroků, ani jedna z obran už body nedovolila a tak Austrálie po zásluze vyhrála.

Před utkáním při slavnostním zahájení byli uvedeni do síně slávy Austrálie světový rekordman v počtu reprezentačních utkání George Gregan, který nastoupil ke svému 133. mezinárodnímu utkání, a jako druhý Stephen Larkham, který nastoupil ke svému jubilejnímu 100. mezinárodnímu utkání.