Austrálie stále nemá hlavního trenéra

12.1.2006 Ewen McKenzie se vzdal kandidatury na post trenéra australského národního týmu

pravý pilíř E. Mc Kenzie postrach všech protiháčůpravý pilíř E. Mc Kenzie postrach všech protiháčů
pravý pilíř E. Mc Kenzie postrach všech protiháčů
E. Mc Kenzie na přažské tiskové konferenci před utkáním s WaratahsE. Mc Kenzie na přažské tiskové konferenci před utkáním s Waratahs
E. Mc Kenzie na přažské tiskové konferenci před utkáním s Waratahs

Australská ragbyová unie musela přehodnotit své plány, poté co se Ewen McKenzie vzdal možnosti trénovat reprezentaci.

Trenér Nového Jižního Walesu, týmu, který v říjnu navštívil Prahu, byl považován za nového nástupce po odvolaném Eddie Jonesovi. Připomeňme, že Jones byl 8. prosince odvolán, kvůli fatálním výsledkům reprezentace.

"Včera jsem ARU telefonicky oznámil, že nabídku v tuto chvíli nepřijmu," přiznal McKenzie.
"Je to pro mě závažné rozhodnutí, které jsem nebral na lehkou váhu" dodal. "Pochopil jsem, že jsem částí něčeho zvláštního a že se stanu lepším trenérem jestliže zůstanu u Waratahs a dokončím to, co jsem začal před dvěma lety."
McKenzie otočil o 360°, když ještě před měsícem tvrdil že má o místo zájem, a je tak po Johnu Michellovi druhým odstoupivším kandidátem.

Prezident ARU Gary Flowers připustil, že McKenzie byl klíčovou postavou v jejich myšlenkách, ale ujišťoval, že má spoustu dalších možností, jak mezi Australany, tak i mimo:
"Ewen byl nepochybně silným kandidátem, ale určitě ne jediným," řekl Flowers.
"Jsme odhodláni vybrat tu nejlepší osobu pro tuto funkci. Rádi bychom její jméno oznámili už v březnu, důležitější však je vybrat toho nejlepšího!"
"Může to být Australan, ale nemusí. Řekli jsme už na počátku že nejsme proti cizímu trenérovi, ale samozřejmě preferujeme Australana."

Bývalý kouč Brumbies David Nucifora a John Connolly, který naposledy působil jako manažer v týmu Bath (v Anglii mají pro tuto funkci výraz "Director of rugby"), jsou nyní největšími kandidáty na tento post!

 

(rkp) 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Austrálie stále nemá hlavního trenéra

právě se děje

soutěže

 načítám...