Austrálie přerušila tažení Nového Zélandu (+video)

1.7.2007 Tri Nations 2007 – 3. kolo

Austrálie přerušila tažení Nového Zélandu  (+video)

V australském Melbourne na Cricket Ground Stadium před osmdesáti tisíci diváky dokázali domácí Wallabies porazit letos dominující All Blacks. Novozélanďané měli utkání pod kontrolou do 62. minuty poté Austrálie potrestala deseti minutové vyloučení pilíře Carla Haymana.

ŽK: Hayman

All Blacks vlétli do utkání ve velkém stylu a hned ve 4. minutě po několika fázích roje položil úvodní pětku pilíř Tony Woodcock. Domácí začali využívat drobných chyb v obraně a dostávali se čím dál více na půli soupeře.

O další body se postarali kopáči obou týmů dvakrát domácí kapitán Stirling Mortlock a jednou hostující Daniel Carter. Ve 25. minutě opět udeřili All Blacks, po souvislé akci dokonale přečíslili obranu Austrálie a křídelní útočník Rico Gear položil druhou pětku svého týmu.

V dalším průběhu hry se výsledek dlouho neměnil až přišla osudná žlutá karta pro Carla Haymana za hru z ofsajdu. Domácí dokázali početní převahy dokonale využít, hned z následujícího útoku snížil křídelní rychlou pětkou křídelní útočník Adam Ashley-Cooper 13:15.

Osm minut před koncem prošel na středu hřiště obranou kapitán Austrálie Stirling Mortlock přihrávkou uvolnil střídajícího Scotta Stanifortha, který otočil pětkou přímo pod háčko výsledek utkání.