Australané si v Brisbane vychutnali odplatu za finále mistrovství světa

27.6.2004 Mezinárodní příprava: Austrálie – Anglie 51:15

Clyde Rathbone pokládá jednu ze tří pětek Clyde Rathbone pokládá jednu ze tří pětek
Clyde Rathbone pokládá jednu ze tří pětek
Trenér Clive Woodward má o čem přemýšletTrenér Clive Woodward má o čem přemýšlet
Trenér Clive Woodward má o čem přemýšlet

Wallabies šli před domácím publikem za ponížením Angličanům tvrdě hned od začátku zápasu a uštědřili mistrům světa už třetí těžkou porážku na jejich turné po jižní polokouli. Hattrickem se předvedlo australské křídlo Clyde Rathbone, dvě pětky položil Jeremy Paul a jednu Lote Tuqiri. Za Anglii skóroval v první půli Richard Hill a ve druhé Lawrence Dallaglio.

Po dvou porážkách na Novém Zélandu (12. června 36:3 a 19. června 36:12) a sobotní od Austrálie si Angličané o loňské sérii osmnácti mezinárodních zápasů bez prohry mohou jen nechat zdát. Po jedenácti minutách hry vedli domácí 6:3, o sedm minut později pokládal svou první pětku po akci, která začala autem na polovině, Rathbone. Za Anglii snižoval v 29. minutě po delším tlaku Richard Hill, Charlie Hodgson neproměnil z levé autové čáry následný kop. Těsně před koncem poločasu zvyšoval po Larkhamově akci na 21:8 opět Rathbone.

Do druhého dějství nastoupili Angličané se Stevem Thompsonem na mlynáři a Barkleyem na křídle. Po šesti minutách šla na hřiště i mlýnovka Matt Dawson, která stála za druhou anglickou pětkou. Po rychle rozehraném TK pokládal Dallaglio. Hodgson sice ještě snížil na 24:15, to ale mělo být ze strany hostů všechno. Důvodem byla dvacetiminutová smršť, kterou rozpoutali domácí a během níž padli čtyři pětky. Nejdříve završil hattrick Rathbone, v 55. a v 65. minutě skóroval Paul a demoralizované mistry světa „dodělal“ Tuqiri. Dvě minuty před koncem se přes magickou padesátku TK přehoupl výborně kopající Roff.

„Nevymlouváme se. Ale zase bychom neměli panikařit. Půjdeme nahoru“. Takto lakonicky hodnotil porážku kapitán Anglie Lawrence Dallaglio. Jeho protějšek George Gregan si zase vzpomněl na loňskou porážku ve finále mistrovství světa: „Co se stalo, stalo se. Tohle je dobrý začátek“.

Sestavy:

Austrálie: J. Roff; C. Rathbone, S. Mortlock, M. Giteau, L. Tuqiri; S. Larkham, G. Gregan (kapitán); B. Young, B. Cannon, A. Baxter, J. Harrison, N. Sharpe, R. Samo, P. Waugh, D. Lyons.
Střídající: M. Dunning, J. Paul, D. Vickerman, G. Smith, J. Roe, M. Henjak, C. Latham.

Anglie: J. Lewsey; T. Voyce, M. Catt, M. Tindall, B. Cohen; C. Hodgson, A. Gomarsall; T. Payne, M. Regan, J. White, S. Shaw, S. Borthwick, J. Worsley, R. Hill, L. Dallaglio (kapitán).
Střídající: S. Thompson, M. Worsley, M. Corry, M. Lipman, M. Dawson, F. Waters, O. Barkley.

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Australané si v Brisbane vychutnali odplatu za finále mistrovství světa