Australané porazili Nový Zéland

6.8.2002 Austrálie - Nový Zéland 16:14

Sydney – Téměř 80 000 diváků sledovalo těsné vítězství mistrů světa Australanů nad Novým Zélandem, o kterém se rozhodlo až v nastaveném čase. Australané však vyhráli zaslouženě, neboť položili o jednu pětku více než jejich soupeř. Turnaj tří ragbyových velmocí však ještě pokračuje dvěma zápasy jihoafrických ragbistů s Austrálií a Novým Zélandem, informuje Petr Skála.

SYDNEY (3.8.2002): Austrálie - Nový Zéland 16:14 (8:3)

První pětka domácích ragbistů padla v 17. minutě po akci celé australské řady, kdy se do brankoviště hostí proboural Sharpe, jehož pevné paže dosáhly na metu. Ve druhé části hry se Novozélanďanům podařil odkop až k pomeznímu praporku a po následném autu se propadl do Australany hlídaného prostoru Mc Caw. Rozhodující zvrat učinil Rogers, který se propletl bránícími Novozélanďanya položil druhou pětku domácích. Burke následným kopem však jenom nastřelil tyč a Australané prohrávali o jediný bod. Až v nastaveném čase za přestupek hostujícího hráče nařídil rozhodčí přísný trestný kop, který se už Burkemu povedl. Úspěšný kopáč skončil v náruči spoluhráčů, neboť jeho kop byl poslední akcí zápasu tradičních rivalů. Derby protinožců skončilo a Austrálie slavila až do rána.

Jediná česká televize Prima krátký šot zařadila z tohoto zápasu do svého zpravodajského necelých pět minut se sportu věnujícímu sportovnímu vysilání.

Body: Burke (2TK)6, Rogers (P)5, Sharpe (P) 5 – Mehrtens (3TK)9, Mc Caw (P)5 * Pětky 2:1 * Rozhodoval Watson (JAR) * Diváků 79 543 *

Průběh hry: 5:0, 8:3, 8: 3 – 8:6, 8:11, 8:14, 13:14, 16:14 *