Auckland Blues prohráli poprvé od roku 2002

23.2.2004 Výsledky prvního kola Super 12

Owen FineganOwen Finegan
Owen Finegan
Ze zápasuZe zápasu
Ze zápasu

Australští ACT Brumbies porazili v sobotu v Canbeře novozélandské Auckland Blues 44:27 (20:20)
Brumbies, jediný ne-novozélandský tým, který vyhrál každoroční regionální mistrovství jižní polokoule, zaznamenal pět pětek, zatímco Blues pouhé tři, a v napínavém zápase nečekaně uštědřili úřadujícím šampiónům první porážku od roku 2002.

Auckland přitom začal výborně, když už v 5. minutě po efektním sóle pokládalo fidžijské křídlo Rupeni Caucaunibuca. Brumbies ale odpověděli pětkami rváčka Owena Finegana a nového kapitána Stirlinga Mortlocka velmi rychle. Blues do poločasu vyrovnali útokovou spojkou Carlosem Spenecrem na 20-20, Brumbies ale šli znovu do vedení hned na začátku druhé půle pětkou Stephena Larkhama. Za Auckland vyrovnával střídající mlynář Keven Mealaumu poté, co byl za opakovaná provinění vyloučen George Smith. Brumbies se nenechali odradit, v závěru utkání rozpoutali hotovou bouři a dvěma pětkami mlynáře Jeremy Paula a tříčtvrtky Matta Giteaua strhli vítězství na svou stranu.

Body:

Brumbies
Pětky: Owen Finegan, Stirling Mortlock, Stephen Larkham, Jeremy Paul, Matt Giteau

Trestné kopy: Spencer (2)

Waikato Chiefs zahájili Super 12 vítězstvím 19-7 (6-7) nad Wellington Hurricanes

Hamilton, 21. února - Hurricanes postrádali umění Christiana Cullena, který je v současné době s irským klubem Munster, a rychlost a sílu Jonaha Lomua, který má zdravotní problémy. „Hurikánům“ chyběl ve druhém poločase kvůli zraněnému ramenu také vazač All Black Jerry Collins. Hurricanes skórovali jako první. Chiefs se z trvalého tlaku Hurricanes nedokázali vymanit jinak než faulem, což rozhodčí Steve Walsh ocenil technickou pětkou. Následný kop proměnil Riki Flutey. Do konce první půle ještě přišly dva úspěšné trestné kopy Glena Jacksona (Chiefs). Skóre Chiefs otočili až ve druhém poločase. V 65. minutě pokládal Sione Lauaki a následným kopem zvyšoval Jackson, který do konce zápasu přidal ještě dva proměněné trestné kopy.

Kop po pětce: Riki Flutey.

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Auckland Blues prohráli poprvé od roku 2002