Argentina: Terra di nonprofessionali

5.1.2008

Augustin Pichot
Augustin Pichot

Argentinská ragbyová unie odmítla změnu svých stanov, která by dovolila profesionální kontrakty pro hráče v domácích soutěžích. Na mimořádném zasedání 23 delegátů jednotlivých provinciálních unií jednoznačně hlasovalo pro odmítnutí změny stanov směrem k profesionalizaci argentinského klubového ragby.

Tato změna postoje rozčílí mnohé v argentinském ragby a je výrazným krokem zpět pro Pumas. Argentina potřebuje mít, dle názoru IRB, dobře fungující profesionální soutěž předtím, než bude moct být uváženo její zapojení buď do Tri-Nations nebo Six Nations, případě klubová účast v Super 14.

Prezident UAR Alejandro Risler chce, aby domácí soutěže zůstaly amatérské, ale hráči národního mužstva mají mít kontrakty s Unií, myšlenka, která podle bývalého kapitána Pumas Augustina Pichota, klekla jako slabý pilíř.

Je neuvěřitelné co se v současné době děje.“ řekl Pichot, který doufal, že třetí místo na RWC a moře změn v IRB by mohlo přesvědčit UAR a Rislera ke změně jejich postoje. „Argentinské ragbyové vedení mění své názory každý den, a za těchto podmínek je těžké cokoliv udělat. Je to ostuda.“ dodal charismatický Pichot.

 

petrovice.rugby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Argentina: Terra di nonprofessionali

právě se děje

soutěže

 načítám...