Anglie zná mistra

3.6.2003 Wasps na trůnĕ

Kapitán Lawrence Dallaglio s trofejí pro vítĕzeKapitán Lawrence Dallaglio s trofejí pro vítĕze
Kapitán Lawrence Dallaglio s trofejí pro vítĕze

O víkendu se v Anglii rozhodovalo o mistrovi a o tom, který tým doplní už jasnou pĕtici anglických účastníků v příštím ročníku Heineken Cupu.

K dlouho očekávanému závĕru sezony došlo v sobotu na Twickenhamu, kde se za nádherného počasí a před zaplnĕným stadionem hrály dva zápasy. Nejprve mezi Leicesterem a Saracens o divokou kartu pro účast v Heineken Cupu a potom od tří hodin velké finále mezi základní části dominujícim Gloucesterem a s postupem roku zlepšujícími se Wasps. Celý den byl velkou rugbyovou událostí a skvĕlou propagací sportu se šišatým balonem v Anglii. Škoda jen, že se nĕco podobného nedá uspořádat – alespoň v malém mĕřítku - i u nás. Zamĕřte ale svojí snahu na druhý zápas finále, když není jisté, jestli náhodou nebude muset ještĕ dojít ke třetímu pokračování. Budou ti sponzoři ochotní přijít ještĕ jednou…?

Ale zpĕt k zápasům v Anglii. Zápas o místo v Heineken Cupu pro sebe rozhodl Leicester až v nastaveném čase díky pĕtce rváčka Neila Backa. Harlequins sice o půli vedli 10:9, ale pak začali Tigers získávat náskok a zdálo, že mají zápas v kapse. V 80. minutĕ však vykřesal nadĕji pĕtkou Haughton (kop po pĕtce přidal Goode). Na to odpovĕdĕl Leicester trestným kopem Stimpsona ve třetí minutĕ nastaveného času a vše se zdálo být jasné, když na ukazateli skoro svítilo 20:17. Z výkopu však Tigers chybovali, Goode z dalšího trestného kopu vyrovnal a vypadalo to na prodloužení. Nakonec už zmínĕná pĕtka Backa ukončila drama ještĕ v normální hrací dobĕ a znamená to, že Leicester se zatím probojoval do každého Heineken Cupu, ve kterém mĕly anglické kluby zastoupení.

Saracens – Leicester 20:27 (10:9)

Body: Saracens: P: Hill, Haughton; KPP: Goode (2); TK: Goode (2)

Leicester : West, Back; KPP: Stimpson; TK: Stimpson (4); D: McMullen

 

Anglické týmy pro příští ročník Heineken Cupu: Wasps (jako vítĕz Parker Pen Cupu), Gloucester, Sale, Northampton, Leeds, Leicester.

 

Finále Zurich Premiership:

Gloucester – Wasps 3:39

Novým mistrem Anglie se trochu překvapivĕ stal tým londýnských Wasps, když po skvĕlém výkonu porazili Gloucester v zápase, který nadmíru vyšel jejich útokovce Alexi Kingovi, jenž si sám připsal 24 bodů.

Sobotní hra Wasps byla založena zejména na obrovském nasazení roje, které pak dalo vyniknout  třetí řadĕ ve složení Dallaglio, Joe Worsley a Paul Volley. Hlavní zásluhou rojníků Wasps bylo to, že se jim podařilo eliminovat obavaný roj Gloucesteru a tak vytvořit příležitosti pro neudržitelného Kinga, který pomalu roste v soka Jonny Wilkinsona na postu útokovky anglického národního mužstva.

Londýnský tým, hrající přechodnĕ v High Wycombe, mĕl výtečný start, když po průniku Abbotta pokládal pod háčko zadák Lewsley (KPP King). Od té chvíle se pak už zápas, s vyjímkou Mercierova trestného kopu, vyvíjel jednoznačnĕ a když tĕsnĕ před koncem první půlky Lewsley přidal svojí druhou pĕtku, o výsledku nebylo pochyb. Poslední hřebíček do rakve gloucesterských nadĕjí zatloukl devĕt minut před koncem pĕtkou rváček Worsley a oslavy fanoušků Wasps mohly začít.

Vítĕzství přineslo London Wasps jejich třetí titul v historii (předtím 1990 a 1997), který je odmĕnou za jejich zlepšenou hru v druhé polovinĕ sezony.

Body: Gloucester : TK: Mercier

Wasps: P: Lewsley (2), Worsley; KPP: King (3); TK: King (4); D: King (2)

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Anglie zná mistra

právě se děje

soutěže

 načítám...