Anglie ukončila svou sérii letošní porážek

19.11.2006 Listopadová Mezinárodní utkání

Itálie - Argentina foto: FIRItálie - Argentina foto: FIR
Itálie - Argentina foto: FIR
Skotsko - Pac. Isl. foto: BBCSkotsko - Pac. Isl. foto: BBC
Skotsko - Pac. Isl. foto: BBC
Wales - Kanada foto: BBCWales - Kanada foto: BBC
Wales - Kanada foto: BBC
Irsko - Austrálie foto: scrum
Irsko - Austrálie foto: scrum
Francie - Nový Zéland foto: yahoo
Francie - Nový Zéland foto: yahoo
Anglie - Jižní Afrika foto: scrum
Anglie - Jižní Afrika foto: scrum
Francie - Nový Zéland foto: yahoo
Francie - Nový Zéland foto: yahoo
Anglie - Jižní Afrika foto: scrum
Anglie - Jižní Afrika foto: scrum

Anglii se podařilo v sobotu 18. listopadu 2006 na vyprodaném Twickenhamu otočit utkání s Jižní Afrikou a přerušili tak nelichotivou sérii sedmi porážek. Francie ani přes zlepšený výkon nenašla recept na rozjeté All Blacks. Argentina předvedla v Itálii přesvědčivý výkon, kterým domácí jasně porazila, o překvapení se postarali v neděli Irové, kteří porazili lehce Austrálii.


 • Anglie - Jižní Afrika 23:21 (6:13)

Domácím se vstup do utkání moc nepovedl a prakticky po celou dobu pouze dotahovali výsledek. V 73. minutě se však po sérii pokusů podařilo Anglii otočit zápas pětkou pilíře P. Vickeryho a těsný náskok udržet. Úřadující Mistři světa tak protrhli šňůru sedmi utkání bez vítězství před vyprodaným Twickenhamem po více než šesti měsících.


 • Francie - Nový Zéland 11:23 (5:16)

Francie po debaklu v minulém týdnu nastoupila se sedmi novými hráči a změna se domácímu trenérovi osvědčila. All Blacks měli o poznání více práce s tím aby soupeře přehráli, přesto jejich hra na opět Francii platila.

Domácí hráči nastoupili do utkání v replikách starých dresů z roku 1906 v rámci stoletých oslav založení Francouzské ragbyové federace.


 • Skotsko - Pacifik Islanders 34:22 (31:5)

Skoti předvedli v první půli smršť rychlých akcí, kterými dokonale soupeře z tichomořských ostrovů zaskočili. Po změně stran se dostali ke slovu i hosté, jejich převaha nebyla však taková aby na domácí stačila. Skoti tak zaslouženě vyhráli.


 • Itálie - Argentina 16:23 (9:3)

Argentina po vítězství nad Anglii získala respekt, kteří ctí mnoho soupeřů. Itálie se však hostujících Pumas nezalekla a do 53. minuty utkání kontrolovala. Po té však přišla série rychlých akcí Argentiny, které domácí nestačili pokrýt a prohráli o sedm bodů.


 • Irsko - Austrálie 21:6 (15:3)

Australanům se na Evropském turné nedaří další porážka po remíze s Walesem přišla od účinně hrajícího Irska. Domácí předvedli jak hrát na tak silného soupeře jakým Austrálie bez pochyby je. Irové bodovali především z kombinačních akcí útoku, kterému se dvakrát podařilo projít až do pětkoviště.


 • Wales - Kanada 61:26 (28:12)

První poločas by pro Kanadu celkem nadějný, po změně stan se však už do hry nedostala a prakticky z každé vážnější situace inkasovala body. Wales opět dokázal, že je velmi silný tým, příští týden ho čeká souboj s All Blacks.


Přehled utkání na příští týden 25. listopadu 2006

 

 • Anglie - Jižní Afrika
 • Itálie - Kanada
 • Francie - Argentina
 • Skotsko - Austrálie
 • Wales - Nový Zéland
 • Irsko - Pacifik Islanders

 

 

 

 

Marek Švíř

 

 

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Anglie ukončila svou sérii letošní porážek

právě se děje

soutěže

 načítám...