Anglie letí obhajovat titul

2.3.2004 Odveta finále mistrovství světa proběhne v červnu v Austrálii

„Wallabies“ se v repríze loňského finále mistrovství světa utkají s Angličany již letos v červnu. Stále je v jednání další letošní - londýnský termín - zápasu obou soupeřů. K prvnímu měření sil ale v každém případě dojde 26. června v brisbanském Lang Parku.

 „V této sezóně to bude to bezesporu jeden z vrcholů mezinárodního ragby,“ tvrdí ve čtvrtečním prohlášení Australské ragbyové unie její výkonný šéf Matt Carroll.

 „Wallabies tak dostali možnost se pomstít za porážku 20-17 v loňském finále.“ V červnu odehrají Australané na domácí půdě také dva přípravné zápasy se Skotskem, v červenci a v srpnu je pak čeká každoroční měření sil s Novým Zélandem a Jihoafrickou republikou.

První zápas se Skotskem se odehraje 13. června v Melbourne (Docklands Stadium), druhý o šest dní později na Olympijském stadiónu v Sydney. Skotové chtějí v Austrálii odehrát ještě další dva zápasy, nejspíše proti účastníkům Super 12, dosud ale neurčili pevný termín.

„První zápas se bude kvůli vytíženosti ostatních hřišť v Melbourne hrát v neděli,“ uvedl Carroll a doplnil, že půjde o první nedělní zápas od roku 1995, kdy v Ballymoru domácí hostili Argentinu.

Podle Australské ragbyové unie (ARU) je stále v jednání mimořádné přípravné utkání s výběrem tichomořských ostrovů, které by se mělo odehrát během prvního týdne v červenci, nejpravděpodobněji v Adelaide.

Pacifický výběr, tvořený hráči Fidži, Samoy a Tongy, by měl změřit síly také s Novým Zélandem a Jihoafrickou republikou, přičemž zápas se „Springboks“ by se patrně hrál v Austrálii.

Na konec sezóny ARU plánuje zájezd do Evropy: představení v Twickenhamu by měly předcházet zápasy s Francií a Skotskem.

Zimní (pozn. rugby.cz - v Austrálii je zima červen-září) zápasy Wallabies v roce 2004:

  • 13. června - Skotsko, Melbourne
  • 19. června - Skotsko, Sydney
  • 26. června - Anglie, Brisbane
  • 17. červnece – Nový Zéland, Wellington
  • 31. července - JAR, Perth
  • 7. srpna – Nový Zéland, Sydney
  • 21. srpna - JAR, Durban

 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Anglie letí obhajovat titul

právě se děje

soutěže

 načítám...