Anglie dostala těžkou lekci od Jižní Afriky

27.5.2007

Jížní Afrika - Anglie foto:BBC
Jížní Afrika - Anglie foto:BBC
Austrálie - Wales foto:BBC
Austrálie - Wales foto:BBC
Argentina - Irsko foto:BBC
Argentina - Irsko foto:BBC

Tři a půl měsíce před začátkem světového poháru začíná příprava favoritů na vrchol sezóny, Australie v Sydney porazila těsně stále zlepšující se Wales. Jižní Afrika po finále Super 14 očividně ožila a to pocítili na vlastní kůži úřadující Mistři světa z Anglie, kteří dostali téměř šedesát bodů. V posledním víkendovém utkání porazila Argentina o dva body Irsko.


 • Austrálie – Wales 29:23 (12:17)

pětky 4:3
diváků:
50,000
rozhodčí:
Jonathan Kaplan (JAR)

Australie
P: Palu, Sharpe, Giteau, Hoiles
KPP: Mortlock 3
TK: Mortlock

Wales
P: Gareth Thomas, Robinson
KPP: Hook 2
TK: Hook 2
DG: Hook

Wales vlétl do utkání ve velkém stylu a po dvaceti minutách vedl 0:17, po té jakoby na něj sedla nemohoucnost a Australané se postupem času do dotáhli na rozdíl jediného bodů. V posledních dvaceti minutách se skóre začalo přelévat ze strany na stranu díky kopáčům obou týmů. Více sil a štěstí měli minutu před koncem nakonec domácí, kteří díky pětce střídajícího Stephena Holiese vyhráli.

Australie: Huxley, Gerrard, Mortlock, Ashley-Cooper, Mitchell, Norton-Knight, Giteau, Dunning, Moore, Shepherdson, Sharpe, Chisholm, Elsom, Waugh, Palu.
lavička: Gregan, Robinson, Freier, Vickerman, Smith, Hoiles, Staniforth.

Wales: Byrne, G. Thomas, Robinson, Parker, Czekaj, Hook, Phillips, I. Thomas, Rees, A. Jones, Cockbain, Sidoli, Charvis, G. Thomas, J. Thomas.
lavička: Henson, Cooper, C. Jones, Hibbard, Owen,Morgan, Sweeney.


 • Jižní Afrika - Anglie 58:10 (30:3)

pětky 7:1
diváků 31,800
rozhodčí: Steve Walsh (NZL)

Jižní Afrika
P: Willemse, Habana 2, De Villiers, Burger, Steyn, CJ van der Linde
KPP: Montgomery 7
TK: Montgomery 3

Anglie
P: Simpson-Daniel
KPP: Wilkinson
TK: Wilkinson

Po dvojnásobné účasti ve finále Super 14 je Jižní Afrika viditelně velmi silná, domácí zápas s Anglií byl velkým představením pro diváky. První půle byla jednoznačná, skóre 30:3 asi nikdo nečekal. Domácí předvedlii skvělý pohyb po hřišti a skórovali většinou útočnou řadou ve které vynikal Bryan Habana.

Jižní Afrika: P Montgomery (Sharks); A Willemse (Lions), W Olivier (Bulls), J de Villiers (Stormers), B Habana (Bulls); B James (Sharks), R Januarie (Lions); D Carstens (Sharks), J Smit (Sharks), B J Botha (Sharks), B Botha (Bulls), V Matfield (Bulls), S Burger (Stormers), J Smith (Cheetahs), D Rossouw (Bulls).
lavička: G Steenkamp (Bulls), G Botha (Bulls), C J van der Linde (Cheetahs), J Muller (Sharks), P Spies (Bulls), R Pienaar (Sharks), F Steyn (Sharks).

Anglie: M Brown (Harlequins); I Balshaw (Gloucester), M Tait (Newcastle), T Flood (Newcastle), J Robinson (Sale Sharks); J Wilkinson (Newcastle), A Gomarsall (Harlequins); K Yates (Saracens), M Regan (Bristol), S Turner (Sale Sharks), D Schofield (Sale Sharks), A Brown (Gloucester), C Jones (Sale Sharks), A Hazell (Gloucester), N Easter (Harlequins).
lavička Simpson-Daniel, Perry, Crompton, Winters, Sanderson, A Allen, J Simpson-Daniel.


 • Argentina - Irsko 22:20 (6:10)

pětky 1:2
rozhodčí: Lyndon Bray (NZL)

Argentina
P: Senillosa
KPP: Contepomi
TK: Contepomi 4
DG: Contepomi

Irsko
P: Carney, trestná pětka
KPP: Wallace 2
TK: Wallace, Duffy

Domácí v začátku utkání poněkud zaspali a dovolili Irům vypracovat si deseti bodový náskok. Do poločasu se díky skvěle kopajícímu Filipe Contepomimu se Argentinci bodově dotáhli. Po změně stran se podařilo hostům opět bodově odskočit a vypadalo, že dotáhnou utkání do vítězného konce.

Závěrečný úspěšný nápor Argentiny korunoval opět Filipe Contepomi, který z posední akce otočil výsledek dropgoalem na stranu svého týmu.

Argentina: B Stortoni; T de Vedia, M Avramovic, H Senillosa, F Leonelli; F Contepomi (capt), N Vergallo, JM Leguizamon, J Fernandez Lobbe, M Durand, E Lozada, P Bouza, S Gonzalez Bonorino, A Vernet Basualdo, M Ayerza.
lavička: Cardinalli, Fessia

Irsko: G Duffy; B Carney, A Trimble, K Lewis, T Bowe; P Wallace, I Boss; B Young, J Flannery, S Best (capt), T Hogan, M O'Kelly, N Best, K Gleeson, J Heaslip.
lavička: O'Leary, G. Murphy, Buckley, Jackman, O'Driscoll, Ferris


Další program

2. června

 • Austrálie - Wales
 • Jižní Afrika - Anglie
 • Nový Zéland - Francie
 • Argentina - Irsko

9. června

 • Nový Zéland - Francie
 • Argentina - Fidji
 • Jižní Afrika - Samoa

16. června

 • Nový Zéland - Kanada
 • Jižní Afrika - Austrálie - začíná pohár Tri Nations 2007, který je letos díky RWC 2007 posunut a zkrácen (pouze 6. týdnů červen - červenec)

 

 

 

 

 

Marek Švíř

 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Anglie dostala těžkou lekci od Jižní Afriky

právě se děje

soutěže

 načítám...