Nový Zéland - Francie foto: rugbyheaven
Haka "Kapa o Pango" z utkání NZL-FRA
první pětka All Blacks
Sebastian Chabal vs. Chis Masoe

O tomto víkendu pokračoval kolotoč mezinárodních utkání, Jižní Afrika opět předvedla skvělý výkon a vyprovodila Anglii z Pretorie pětapadesáti bodovým přídělem, Nový Zéland doma lehce přehrál omlazenou Francii. Austrálie se na druhé utkání s Walesem připravila pečlivěji a přesvědčivě vyhrála o třicet bodů.

• Jižní Afrika – Anglie 55:22 (17:19)

Anglie hrála s Jižní Afrikou vyrovnanou partii do 52. minuty, kdy se podařilo z trestného kopu vyrovnat Johnny Wilkinsonovi na 22:22, po té se však už hosté nedostali do hry. Domácí předvedli opět skvělou souhru celého týmu a nasázeli úřadujícím mistrům světa celkem osm pětek.

• Nový Zéland – Francie 42:11 (20:3)

Francie z několika novými tvářemi nedokázala čelit skvěle připraveným All Blacks, domácí využívali, každé sebemenší chybičky hostí a z rychlých protiútoků lehce skórovali.

• Austrálie – Wales 31:0 (6:0)

Wales ukázal v prvním utkání, že je silný především v útoku, ve druhém však propadl především v organizaci Do poločasu to vypadalo, že bude utkání skromné na body, obě obrany pracovali na více než sto procent, po změně stran však Australané využili několika zaváhání a třemi pětkami rozhodli utkání ve svůj prospěch

• Argentina – Irsko 16:0 (16:0)

Domácí zvládli souboj s Irskem na výbornou především dobrou oranou, které nedovolila Irům bodovat. Argentina tak dokazuje, že dostává pomalu ale jistě mezi světovou elitu.

• Uruguay – Itálie 5:29 (5:8)

Uruguay se proti Itálii předvedla především v úvodních čtyřiceti minutách, kdy hnána domácí publikem hrála s účastníkem RWC 2007 vyrovnanou partii. Italové začali po změně stran hrát více útokem a to se nakonec vyplatilo, hattrickem se blýskl křídelní útočník Itálie Matyek Pratichetti.

• Nový Zéland - Kanada
  • Jižní Afrika - Austrálie - začíná pohár Tri Nations 2007, který je letos díky RWC 2007 posunut a zkrácen (pouze 6. týdnů červen - červenec)

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Anglie dostala druhou lekci od Jižní Afriky (+video)