Angličan Wilkinson bude opět hrát v dresu Lions

27.5.2005 Začíná turné Britských a Irských Lvů na Novém Zélandu

Wilkinson po rozhodujícím dropu ve finále RWC 2003Wilkinson po rozhodujícím dropu ve finále RWC 2003
Wilkinson po rozhodujícím dropu ve finále RWC 2003
Jonny Wilkinson uprostředJonny Wilkinson uprostřed
Jonny Wilkinson uprostřed

Jonny Wilkinson, hrdina Světového poháru se těší na účast v týmu British Lions. „ Bude to úžasné turné. Jsem hrdý na to, že budu nastupovat v dresu Lions.“ říká Wilkinson, který se vrací po vážných zdravotních problémech.

Anglický rekordman ve sbírání bodů nehrál až do pondělka kvůli zraněním ani jeden mezistátní zápas od finále Světového poháru v Austrálii v listopadu 2003.

Jonnyho chronické zdravotní problémy, dvě zranění kolena, svalové problémy a vážné zranění ramena a krku měly jistě vliv na anglický propad v žebříčku.

Šéf Lions Sir Clive Woodward nechal dveře výběru otevřené, a Wilkinson se může ucházet o pozici útokové spojky na tři zápasy série proti Novému Zélandu. Má silnou konkurenci ve třech létajících maniacích Stephenu Jonesovi, Ronanu O'Garovi and Charliem Hodgsonovi.

Wilkinson říká: „Bude to úžasné turné, a hrát za Lions je ta největší čest. Vše, co mohu v tuto chvíli říci je, že mám konečně dostatečnou fyzičku.

Nemohu být připravenější nebo v lepší kondici než jsem teď. Byly to dva obtížné roky, a musel jsem mnohé překopat ve svém charakteru a vlastním sebehledání.

Teď jsem měl pár týdnů tréninky, kde jsem nemusel každý den přemýšlet nad zraněním a to je vždy dobrá známka. Necítil jsem se tak dobře už dlouhou, dlouhou dobu.“

Wilkinsona, který ve středu oslavil své 26. narozeniny, čeká již druhá cesta s Lions poté, co s nimi absolvoval turné před 4 lety v Austrálii. Jonny zatím posbíral 817 bodů v 52 mezistátních utkáních.

Woodward sledoval Wilkinsonovy pokroky posledních pár týdnů a byl nadšen: „Fyzicky vypadal dobře, a jeho chuť hrát vůbec neubývala,“ řekl šéf týmu a pokračoval. „ S takovými jako O'Gara, Jones a Hodgson a s Wilkinsonem máme neuvěřitelně silný tým. K tomu, abychom dokázali porazit All Black potřebujeme mnoho vnitřní síly.“

„Když jsem se v životě cítil nejhůř, byli fanoušci neuvěřitelní. Pomohli mi svými dopisy a vzkazy, které byly skvělé. Nejzajímavější věc je, že lidé z Newcastlu a severovýchodu země se mnou jednali s nesmírným množstvím respektu."

"Myslím si, že porozuměli čím jsem prošel, a to mi podstatně zpříjemnilo strádání.“ uzavřel Wilkinson.


Program turné Britských a Irských Lvů 2005:

 • 23.5. BRITISH LIONS - ARGENTINA 25:25 (Cardiff)
 • 4.6. British Lions - Bay of Plenty
 • 8.6. Taranaki - British Lions
 • 11.6. NZ Maori - British Lions
 • 15.6. Wellington - British Lions
 • 18.6. Otago - British Lions
 • 21.6. Southland - British Lions
 • 25.6. ALL BLACKS - BRITISH LIONS
 • 28.6. Manawatu - British Lions
 • 2.6. ALL BLACKS - BRITISH LIONS
 • 5.6. Auckland - British Lions
 • 9.6. ALL BLACKS - BRITISH LIONS

Jan Cícha

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Angličan Wilkinson bude opět hrát v dresu Lions

právě se děje

soutěže

 načítám...