Austrálie - Itálie foto: ScrumAustrálie - Itálie foto: Scrum
Brian Habana dal Francii dvě pětky foto: ScrumBrian Habana dal Francii dvě pětky foto: Scrum
Brian Habana dal Francii dvě pětky foto: Scrum
drtivý tlak All Blacks foto: scrumdrtivý tlak All Blacks foto: scrum
drtivý tlak All Blacks foto: scrum

Novozélanďané nenechali od počátku utkání nikoho na pochybách a s velkým přehledem přehráli výběr britských ostrovů. Jižní Afrika dokázala v domácím utkání porazit Francii a Austrálie si v Melbourne poradila s Itálií.

1 Wilkinson (55)

Utkání se odehrálo za vytrvalého deště což zjevně Lvům nevyhovovalo. All Blacks předvedli ukázku moderního ragby a nedali soupeři téměř žádnou šanci. Ve druhém souboji, který se odehraje 2. července mají tedy British Lions hráčům Nového Zélandu co oplácet.

TK:  Yachvili (19), Michalak (30)

Francie se v první půli nedostala vůbec ke skórování ze hry, po přestávce hru vyrovnala, ale na náskok domácích to již nestačilo.

Austrálie – Itálie 69:21
poločas 43:7
pětky 11:3
diváků 26.520
rozhodčí Alan Lewis (EIR)

Austrálie
P: Tuqiri 4 (24, 26, 65, 76), Gregan (6), Giteau (10), Chisholm (20), Sailor (33), Rogers (39), Lyons (53), Paul (61),
KPP: Giteau 6 (10, 24, 26, 33, 53, 61), Mortlock (76)

Italie
P: Lo Cicero (37), Robertson (45), Bergamasco (49),
KPP: Pens 3

Austrálie po drtivém tlaku vedla ve 33. minutě 38:0. Hostům se podařilo během dvaceti minut korigovat výsledek třemi pětkami. Domácí dohráli utkání ve vysokém tempu a uštědřili Italům v Melbourne vysokou porážku.

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > All Blacks si lehce poradili s British Lions