All Blacks okupovali Čez Arénu

29.3.2007

All Blacks okupovali Čez Arénu
All Blacks okupovali Čez Arénu
All Blacks okupovali Čez Arénu

Dne 29.3.2007 v dopoledních hodinách obsadilo parkoviště „C“ ostravské Čez Arény pět kamiónů značky Iveco. Celá flotila na sobě nesla výsostné znaky reprezentačního rugbyového týmu Nového Zélandu All Blacks, jehož je automobilka Iveco oficiálním partnerem.

Oficiální prezentace spojení automobilů značky Iveco a týmu All Blacks proběhla v blízkém hotelu Atom

ostrava.rugby.cz


Iveco sponzoruje All Blacks 

„Ze stejného těsta,“ říká jeden ze sloganů, který si společnost Iveco vybrala na oslavu partnerství s All Blacks. Společnost Iveco a nejslavnější ragbyový tým na světě sdílejí silou dokonalé harmonie stejné hodnoty. Slavnostní oznámení proběhlo na tiskové konferenci v krásné scenérii Monte Carla za účasti téměř 500 novinářů z celé Evropy.

All Blacks

All Blacks je novozélandský národní ragbyový tým, jehož počátky se datují do doby před více než stoletím. Podle legendy vznikl název All Blacks na základě tiskové chyby, která se objevila v londýnských novinách v roce 1905 při prvním turné, které novozélandský tým podnikl v Evropě. Novinář zřejmě popisoval energickou hru týmu, který „jakoby se skládal jen ze zadáků (angl. all backs)“, tj. „jen z útočníků“, protože v ragby se míč předává pouze dozadu. Redaktoři, kteří zřejmě neznali pravidla tohoto sportu, si vyložili údajný překlep po svém a přidali do slova backs písmeno „l“, přičemž mysleli na barvu dresů, které byly úplně černé (angl. black) se stříbrným listem kapradiny na levé straně. Od té doby je název All Blacks součástí legendy.

Během jednoho století své existence odehráli All Blacks proti ostatním národním týmům po celém světě přes 400 zápasů, z nichž více než 300 vyhráli. Jejich procento úspěšnosti dosahuje 75 %, což je v historii ragby absolutní rekord a dělá z nich nejsilnější národní tým všech dob.

Mýtem se stal typický maorský tanec „haka“, který All Blacks tancují a doplňují zpěvem před každým zápasem. S tímto rituálem začal už v roce 1888 koloniální tým New Zealand Natives založený Brity. Rituál pak zůstal i v tradici All Blacks. All Blacks předvádějí také haku s názvem „ka matè“, ale při zvláštních příležitostech dávají přednost tanci haka nazývanému „kapa o pango“, kterým vyjadřují svou úctu k multikulturnímu složení týmu a který odráží zvláště kulturní vliv Polynésie. Věhlas týmu All Blacks dalece přesahuje svět ragby. Výzkum, který v roce 2006 proběhl na celosvětové úrovni, umístil tým dokonce na celkové páté místo mezi všemi sportovními týmy celého světa a všemi druhy sportů od Formule 1 (tým Ferrari skončil jako druhý) po fotbal (Juventus se umístil jako sedmý).

Atraktivita a úroveň pozornosti, které se All Blacks dostává, lze těžko vysvětlovat pouze jejich skvělým výkonem. To, díky čemu jsou před celým světem tak jedineční, jsou jejich hodnoty spočívající v jednoduchosti a čistotě, které se projevují na hřišti: jejich věrnost, jejich odhodlání dodržet sliby, jejich týmový duch a snaha dosáhnout nejlepších výsledků, jejich skromnost. V tom je skutečná síla All Blacks. A podobné hodnoty sdílí i společnost Iveco ....

 

zdroj: web iveco.cz 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > All Blacks okupovali Čez Arénu

právě se děje

soutěže

 načítám...