26.11.2006 Listopadová mezinárodní utkání

Skotsto - Austrálie  foto: scrumSkotsto - Austrálie  foto: scrum
Anglie - JAR foto: scrumAnglie - JAR foto: scrum
Anglie - JAR foto: scrum
haka v útrobách stadionuhaka v útrobách stadionu
haka v útrobách stadionu
Wales - Nový Zéland foto: scrum

All Blacks předvedli v listopadových zápasech Evropským týmům jak se hraje moderní ragby, a i v dalším svém vystoupení deklasovali tentokráte tým Walesu. Anglie po bojovném výkonu prohrála s Jižní Afrikou a klesla tak na sedmé místo světového žebříčku. Sympatický výkon předvedli znovu Argentinci, kteří prohráli pouze o bod s Francií.

• Wales - Nový Zéland 10:45 (3:28)

Zklamáním pro diváky bylo zcela jistě to, že neviděli před utkáním haku. Novozélanďané jí totiž po dohodě z WRU dělali v útrobách stadionu před státními hymnami. Situace vznikla poté co WRU chtěla po Maorském bojovém tanci vložit ještě nějakou svou kulturní vložku a to NovoZélanďané odmítli.

"Haka je pro nás posvátná, je to součást každého utkání All Blacks, návrh WRU pro nás nepřipadá v úvahu" řekl před utkáním kapitán AB´s R. McCaw.

Samotné utkání bylo pak zcela v režii All Black´s, kteří se předvedli opět s dokonalou obranou o čemž svědčí i statistika přes sto skládek za utkání. V útoku pak lehce přečíslovali zakřiknutý Wales a tak skóre neustále narůstalo. Hráčem utkání byl vyhlášen hostující S. Sivivatu, který zaznamenal hattrick.

• Anglie - Jižní Afrika 14:25 (14:16)

Boj o každý metr hřiště, tak by se dalo nazvat utkání ve kterém rozhodla věší vůle po vítězství a tu měla v sobotu Jižní Afrika. Anglie si vytvořila v průběhu první půle docela slibný náskok, o který však do přestávky díky hloupým chybám přešla.

Po změně stran mnoho bodů nepadlo, hráči obou týmů výborně bránili a tak rozhodlo větší štěstí při realizaci trestných kopů, to měl tentokrát jihoafrický Andre Pretorius, který zařídil třemi kopy vítězství svého týmu.

• Francie - Argentina 27:26 (17:9)

Domácí po nevýrazných výkonech proti All Blacks vlétli do utkání s Argentinou ve velkém stylu a po padesáti minutách vedli s přehledem 27:9. Hosté jsou známí svým výborným závěrem a to předvedli i v tomto utkání.

Po několika rychlých akcích dotáhli deset minut před konce skóre na rozdíl jediného bodu a vypadalo to, že utkání otočí. Franci se však v poslední chvíli vzpamatovala a nejtěsnější náskok udržela.

• Itálie - Kanada 41:6 (13:6)

Kanada držela krok s Italy do 25. minuty kdy byl stav 7:6, po té však přišla série chyb, která zápas rozhodla. Itálie opět předvedla, že její národní tým je po profesionalizaci některých klubů Apeninského poloostrova získává na síle.

• Skotsko - Austrálie 15:44 (10:16)

Skotsko vstoupilo do utkání velmi sebevědomě a po šesti minutách vedlo 10:0, hosté se po obdržených bodech oklepali a okamžitě během dvaceti minut otočili skóre a domácí už prakticky k ničemu nepustili.

• Irsko - Pacifik Islanders 61:17 (30:12)

Irové předvedli svým fanouškům, že jsou letos perfektně připraveni. Utkání s výběrem Tichomořských ostrovů změnili po padesáti minutách v exhibici a nasázeli jim přes šedesát bodů.