Akce "Sport bez předsudků" zavítala na Tatru

20.5.2005 Na 150 dětí se seznamovalo s naším sportem

akci podpořila svojí přítomností i Dara Rolinsakci podpořila svojí přítomností i Dara Rolins
akci podpořila svojí přítomností i Dara Rolins

Tento projekt je zaměřen na žáky 5-9 tříd základních škol. Celá akce probíhá ve čtyřech regiónech Vyškov, Ostrava Liberec a Praha 5. Ve čtvrtek 19. května tato akce zavítala na hřiště Tatry Smíchov.

V jarním období periodicky probíhají 90-ti minutové výuky speciálně zaměřené na určité sportovní odvětví. Děti budou postupně seznamovány s několika druhy sportů, u nichž je kladen důraz na vzájemnou komunikaci ve skupině (fotbal, bezkontaktní ragby), ale také se sporty, kde je potřeba určitá individualita (atletika, plavání).

Zájem dětí byl nad očekávání pořadatelů. „Včera jsme byli v Liberci a tam přišlo asi 300 dětí“  prozradil jeden z trenérů nejlepší pokladač KB Extraligy Roman Rygl.

Obsazením všech sportovních disciplín mají ZŠ možnost získat co nejvíce bodů (finanční částku), která jim bude po Velkém sportovním dni převedena do podoby sportovního materiálu dle vlastních požadavků.

Nejúspěšnější sportovci obdrží medaile, poháry, diplomy a věcné ceny. Celkem bude rozděleno 1.180 bodů v každém regionu, 1 bod = 40,- Kč, celkem 47.200,- Kč ZŠ může obsadit co nejvíce sportovních disciplín, tak aby mohla získat co nejvíce bonusových bodů.
Bonusové body budou převedeny na sportovní materiál, zboží dle výběru ZŠ.

Práce sportovního projektu SPORT BEZ PŘEDSUDKŮ je pro všechny děti bez rozdílu nadání, pohybových schopností, barvy pleti. Tímto komplexním propojením může dojít k rozvoji mimoškolské aktivity u dětí ale hlavně k rozvoji tělesné zdatnosti a doufáme, že i k lepšímu poznání odlišných skupin.

Celá akce je velmi dobře organizována a je velkou propagací ragby mezi mládeží.

Marek Švíř

 

Ragby CZ > Akce "Sport bez předsudků" zavítala na Tatru