Akademie ragby 7s - Vrcholové sportovní centrum

28.2.2011

Akademie ragby 7s - Vrcholové sportovní centrum

Výkonnému výboru ČSRU byl letos v rámci rozvoje nejen sedmičkového ragby na území České Republiky představen plán ragbyové akademie zaměřené nejen na mládež. Ambiciózní projekt, který u nás dlouhodobě chyběl, má za cíl pomoci přetvářet z vytipovaných talentovaných hráčů opravdové sportovce.

Založení Akademie se zaměřením na sedmičky (7s) je jen začátkem důležitého propojení reprezentací 7s a XV.  Hráči, kteří projdou tímto tréninkovým procesem, budou v následujících sezónách tvořit základ domácího výběru i pro trenéra reprezentace XV.

Letos se budou v centru připravovat nejen seniorští hráči reprezentace, ale také mladí talentovaní hráči. Úzká spolupráce bude výrazným přínosem pro obě reprezentace.  

Centrum bude letos fungovat ve dvou tříměsíčních obdobích. První v jarních měsících březen, duben a květen. Druhé v podzimních měsících září, říjen a listopad. V prosinci dojde k analýze a vyhodnocení výsledků.

Pro rok 2012 připravuje sportovní úsek ČSRU rozšířit tento projet i do dalšího regionu. Moravská Akademie 7s by měla být v Brně. Nejpozději v roce 2013 je v plánu také Moravskoslezský region, pravděpodobně Ostrava.

Pro umístění centra byla vybraná lokalita sportoviště Sparty Praha na Podvinném mlýně, které je výhodné nejen pro svou dopravní dostupnost (metro, tramvaj) a sportovní vybavenost (ragbyové hřiště, atletický ovál, hala a posilovna), ale také blízkost zdravotního zařízení, které zajišťuje zdravotní servis pro reprezentační výběry.

Vedoucím trenérem centra byl pověřen trenér reprezentace 7s Antonín Brabec. Nedílnou součástí ragby v sedmi hráčích je fyzická kondice. Tu se bude mít v centru na starosti atletická trenérka Veronika Bohmanová


Název:
Akademie ragby 7s – vrcholové sportovní centrum

Zřizovatel:
Česká ragbyová unie (ČSRU)

Umístění sportoviště:
Areál Association Club Sparta Praha – Podvinný mlýn, Kovanecká 2405, Praha 9.

Umístění zdravotního zajištění:
Centrum léčby pohybového aparátu – Sokolovská 304, Praha 9

Personální zabezpečení:
Vedoucí trenér – Antonín Brabec
Atletická trenérka – Veronika Bohmanová
Manager – Michal Schlanger
Fyzioterapeut – Olga Šťastná

Ragby CZ > Akademie ragby 7s - Vrcholové sportovní centrum