Poprvé v Anglii

23.10.2002 Reprezentační mužstvo České republiky v ragby bude poprvé v historii hrát v Anglii.

V neděli 24.listopadu 2002 se uskuteční v anglickém Gloucesteru benefiční mezinárodní utkání mezi mužstvy Cherry Pickers a České republiky.

Výtěžek z tohoto utkání bude věnován na nové hřiště RC Slavia Praha.Utkání v Anglii sjednal pan John Dexter Smith – zakládající a dlouholetý předseda pražského klubu RC Prague Barbarians za aktivní spolupráce ing. Milana Rázgy a dalších členů z RC Barbarians Prague.

Samozřejmě celá akce byla schválena a je aktivně podporována ČSRU a osobně předsedou ing.Bruno Kudrnou. Na listopad měl být původně sjednán pro naše reprezentanty přípravný zápas se zahraničním soupeřem, ale to se vzhledem k termínu nepodařilo.

Cherry Pickers je mužstvo bývalých profesionálních hráčů a reprezentantů, které v Gloucesteru i dalších místech hraje benefiční utkání převážně charitativního účelu. Sejde se zde řada slavných hráčů Anglie a Skotska a nebude to žádný procházkový soupeř. O současné úrovni naší současné reprezentace jsou dobře informováni.

Zápas se bude hrát od 16.30 h místního času na stadionu RC Gloucester jako pozápas po utkání anglické Premiere League mezi RC Gloucester a RC Leeds, kdy obě mužstva hrají o čelo tabulky!! Toto ligové utkání přenáší v přímém přenosu Sky Television. Bude se natáčet i záznam z našeho utkání.

Předpokládá se návštěva osm tisíc diváků, kteří budou zvědavi na výkony svých ligových miláčků i exotického mužstva z ČR.

V mužstvu ČR vzhledem k ligové přestávce ve Francii, na Britských ostrovech i v dalších zemích je jisté, že nastoupí i všichni zdraví krajánci – reprezentanti ! Bude to skvělá příležitost představit české ragby britské veřejnosti.

Ve výpravě bude 25 osob, plus 5 zástupců Barbiků, kteří se zasloužili o uskutečnění zájezdu. Dále pojede i více než 12 fandů z našich klubů na vlastní náklady.

Odlet do Anglie je v pátek 22.11.2002, v sobotu dopoledne bude trénink na hřišti RC Cheltenham a na odpoledne je několik vstupenek na utkání Anglie - Jižní Afrika v Twickenhamu v Londýně.

V neděli odpoledne po obědě je odjezd na ligové utkání Gloucester - Leeds a příprava na zápas Cherry Piskers – Česká republika. Večer je v plánu návštěva ragby klubu. V pondělí odpoledne odlet z Bristolu do Prahy.

Finančně zajišťuje letenky pro 30 osob, jejich ubytování a obědy pražská RC Slavia Praha ve spolupráci s RC Barbarians. ČSRU hradí dopravu reprezentantů ze zahraničí na sraz do Prahy.

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Poprvé v Anglii

právě se děje

soutěže

 načítám...