"Giorgio" po padesáté v dresu České Republiky

24.11.2004 Medailonek pilíře Sparty a české reprezentace Jiřího Skalla

V národním dresu proti Ukrajině (červen 2001)V národním dresu proti Ukrajině (červen 2001)
V národním dresu proti Ukrajině (červen 2001)
V dresu Slavie (léto 2004)V dresu Slavie (léto 2004)
V dresu Slavie (léto 2004)
V národním dresu proti US Army (červen 2004)V národním dresu proti US Army (červen 2004)
V národním dresu proti US Army (červen 2004)
V národním dresu proti US Army (červen 2004)
V národním dresu proti US Army (červen 2004)
Jirka experimentoval i s jinými sporty, ale neshledal je dostatečně tvrdé
Jirka experimentoval i s jinými sporty, ale neshledal je dostatečně tvrdé
Sparťan srdcem
Sparťan srdcem

Až v sobotu na Tatře Smíchov (výkop ve 14hodin) nastoupí Česká Republika proti Rumunsku, pro jednoho z hráčů bude mít tento zápas zvláštní atmosféru. Všem známý "Giorgio" si oblékne národní dres ke svému padesátému oficiálnímu startu za seniorskou reprezentaci.

Jiří "Giorgio" Skall, narozen 7.12. 1972 v Praze, šťastně ženatý s manželkou Evičkou, patří již dvanáct let mezi absolutní elitu našeho sportu.

Ragby začal hrát v roce 1983, kdy ho přivedl jeho otec se strýcem na hřiště Motorletu. Za tento klub hrál a trénoval do svých třinácti let. Poté odešel do Sparty Praha kde hrával jeho otec.

Již od mládežnických kategorií byl pravidelně v reprezentačních výběrech. Nejprve na postech rváčka či vazače. Jakmile se však věkově přiblížil ke kategorii mužů, začali ho trenéři stavět na post levého pilíře, kde zůstal až do dnes.

V roce 1991 si odešel odbýt vojenskou službu do již zaniklé Dukly Přelouč. Působení v Přelouči pro něj bylo velikou školou, která mu hodně pomohla v rozvoji další kariéry.

Na jeho kontě jsou čtyři tituly Mistra republiky, z nichž tři získal se Spartou a jeden v minulé sezóně v Říčanech.

V letech 1998 – 2001 zkusil své ragbyové štěstí ve Francii, kde hrál nejprve v UA Libourne se spoluhráčem ze Sparty Janem Kurkou. Po třech sezónách přestoupil do Cannes Mandelien, kde nebyl moc spokojen a rozhodl se vrátit zpět do naší extraligy.

Po návratu až doposud oblékl postupně dresy třech různých týmů, Slavie, Říčan a Sparty. Nyní se podle vlastních slov usadil natrvalo ve Spartě.

Svou seniorskou reprezentační kariéru začal 31.10. 1992 v Polské Bytomi, kde náš národní tým tehdy prohrál v rámci ME-FIRA 25:8. Tehdy byli v první řadě jeho spoluhráči Vávra, Šmejda a Kolář.

Svou první a doposud i poslední pětku za seniorskou reprezentaci položil v Praze v kvalifikaci na RWC ´99 proti Portugalsku 18.4. 1998. Za prozatímní vrchol své kariéry považuje postup s národním týmem do skupiny A  ME-FIRA. 

Mezi jeho oblíbené a uznávané hráče na postu pilíře patří David Sole (Skotsko), Zdeněk Klika (Praga) a Jan Navrátil (Vyškov).

V posledních třech letech společně s Antonínem Brabcem ml. pořádá skvělou propagační akci Beach rugby, která má mezi veřejností veliký ohlas. Sám se turnaje nezúčastňuje, vychutnává si atmosféru jako komentátor celé akce.

Mezi jeho záliby patří jakákoliv sportovní činnost, gastronomie a posední dobou jeho nový pejsek.

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Lidé v českém ragby > "Giorgio" po padesáté v dresu České Republiky

právě se děje

soutěže

 načítám...