"Černý mrak" vykročil za titulem

25.6.2006 KB Extraliga - finále

V neděli 25. června 2006 se odehrálo první finálové utkání KB Extraligy mezi Tatrou Smíchov a týmem Říčan. Před televizními kamerami hráči obu týmů předvedli za třiatřicetistupňového vedra heroický výkon. Více štěstí měla v prvním utkání Tatra, které si veze do odvety v Říčanech tříbodový náskok.

KB Extraliga - finále 1. utkání

• Tatra - Říčany 10:7 (3:7)

První finálové utkání, které se hrálo za třicetistupňového vedralo přineslo z obou stran velmi bojovnou hru. V první půli měli více ze hry hosté, kterým se podařilo ve 24. minutě položit úvodní pětku utkání. Do přestávky se podařilo po úspěšném dropgoalu Brabce domácím snížit výsledek na rozdíl čtyř bodů.

Šest minut po přestávce uvolnil po mlýnu na polovině hřiště domácí vazač Jan Žíla křídelního útočníka D. Venigera, ten oběhl obranu a položil pětku přímo pod háčko Říčan. Následný kop po pětce L. Honner proměnil a Tatra vedla o tři body.

Posledních dvacet se oba týmy soustředily především na obranu a tak se skóre do konce utkání nezměnilo. "Dneska se nám utkání vůbec nepovedlo, naštěstí jsme prohráli pouze o tři body. V domácím prostředí budeme chtít výsledek samozřejmě otočit" řekl po utkání trenér Říčan Marek Valeš.

Více o utkání: výsledky > Tatra - Vyškov

FOTGRAFIE Z UTKÁNÍ

Odveta 1. července 2006 od 15.00 hodin na stadionu J: Kohouta v Říčanech

o 3. místo - 1. utkání

• Vyškov - Sparta 8:25 (3:10)

Domácí trenér měl k dispozici všechny hráče základního kádru, přesto se jeho svěřenci nemohli po celou dobu utkání dostat do akce, která by znamenala body. Přesto byla hra do 50. minuty vyrovnaná.

Druhá půle však sedla lepé týmu Sparty, který využíval dobré práce roje. Skvělý výkon předvedla mlýnová spojka hostí V. Pailodze, kterému se podařilo položit tři pětky a připsal si tak svůj první hattrick v KB Extralize. Vyškov už v závěru nedokázal silnému tlaku vzdorovat a veze si do odvety sedmnáctibodovou ztrátu.

"Nevycházela nám vůbec koncovka měli jsme několik situací dva na jednoho těsně před pětkovištěm a těch jsme nevyužili. Za stavu 3:10 jsme mohli lehce vyrovnat, chyby Sparty jsme však nevyužili. V závěru už odešli síly našim rojníkům a Sparta toho využila" řekl po utkání kapitán Vyškova M. Snídal. Odveta se hraje za týden.

Více o utkání: výsledky > Vyškov - Sparta