"Černý mrak" řádil v Říčanech

22.5.2005 1. zápas finále KB Extraligy v ragby: Říčany – Tatra Smíchov 7:36

Domácím tým posílil i M. Němeček, kterému soutěž v Anglii už skončilaDomácím tým posílil i M. Němeček, kterému soutěž v Anglii už skončila
Domácím tým posílil i M. Němeček, kterému soutěž v Anglii už skončila
obrany Pragy zastavuje vazače Vyškova Hudáka
V. Veselý - Slavia

Hráči Tatry dokázali v prvním finálovém souboji porazit Říčany o 29 bodů. Brno doma otočilo utkání o třetí místo s Havířovem až v samotném závěru. V sestupové skupině Praga porazila Vyškov a derby pražských S vyznělo lépe pro Spartu.

KB Extraliga

Finále 1. utkání

Říčany – Tatra Smíchov 7:36, stav série 0:1

Tatra nastoupila do utkání s větší chutí do hry a nedávala prostor Říčanům jakémukoli útočení. Pětky hostů padaly většinou z dobře zahraných protiútoků, nejlepší pokladač ligy Roman Rygl přidal na své konto další tři pětky.

O třetí místo

Dragon Brno – Havířov 21:20, stav série 1:0
Havířov měl po většinu utkání navrch, vlastními chybami však v závěru o vítězství přišel.

Skupina o udržení

Praga – Vyškov 27:22

Vyškovu se velmi povedl vstup do zápasu ve 37. minutě dokonce vedl 3:22. Druhý poločas však hostům nevyšel, Praga začala hrát velmi týmově a pětkou v poslední minutě otočila skóre ve svůj prospěch

Sparta – Slavia 48 : 24
Sparta po výborném vstupu do utkání vedla ve 13. minutě už 24:0, tento násko pak udržela po celou dobu utkání. Slavia v sestupové skupině pravděpodobně skončí na posledním místě a čeká jí baráž s vítězem 1.ligy Brnem Bystrc